OVO JE RASPORED I SATNICA MEČEVA NA EURU
Prvenstvo se igra od 14. juna do 14. jula
Nakon što su sinoć svoje mjesto na ovogodišnjem prvenstvu Evrope u fudbalu kroz baraž obezbijedile reprezentacije Ukrajine, Gruzije i Poljske poznati su svi učesnici takmičenja koje će održati od 14. juna do 14. jula u Njemačkoj.
Utakmice će se, njih ukupno 51., igrati u deset gradova, a termini su u 15.00, 18.00 i 21.00 čas. Ima šest grupa, a iz svake u osminu finala prolaze po dvije reprezentacije, te ukupno četiri od šest trećeplasiranih. Titulu će braniti selekcija Italije.
Raspored i satnica:
Grupa A: Njemačka, Škotska, Mađarska, Švajcarska
14. juna, 21.00 čas: Njemačka – Škotska (Minhen)
15. juna, 15.00 časova: Mađarska – Švajcarska (Keln)
19. juna, 18.00 časova: Njemačka – Mađarska (Štutgart)
19. juna, 21.00 čas: Škotska – Švajcarska (Keln)
23. juna, 21.00 čas: Švajcarska – Njemačka (Frankfurt)
23. juna, 21.00 čas: Škotska – Mađarska (Štutgart)
Grupa B: Španija, Hrvatska, Italija, Albanija
15. juna, 18.00 časova: Španija – Hrvatska (Berlin)
15. juna, 21.00 čas: Italija – Albanija (Dortmund)
19. juna, 15.00 časova: Hrvatska – Albanija (Hamburg)
20. juna, 21.00 čas: Španija – Italija (Gelzenkirhen)
24. juna, 21.00 čas: Hrvatska – Italija (Lajpcig)
24. juna, 21.00 čas: Albanija – Španija (Dizeldorf)
Grupa C: Slovenija, Danska, SRBIJA, Engleska
16. juna, 18.00 časova: Slovenija – Danska (Štutgart)
16. juna, 21.00 čas: Srbija – Engleska (Gelzenkirhen)
20. juna, 15.00 časova: Slovenija – Srbija (Minhen)
20. juna, 18.00 časova: Danska – Engleska (Frankfurt)
25. juna, 21.00 čas: Engleska – Slovenija (Keln)
25. juna, 21.00 čas: Danska – Srbija (Minhen)
Grupa D: Poljska, Holandija, Austrija, Francuska
16. juna, 15.00 časova: Poljska – Holandija (Hamburg)
17. juna, 21.00 čas: Austrija – Francuska (Dizeldorf)
21. juna, 18.00 časova: Poljska – Austrija (Berlin)
21. juna, 21.00 čas: Holandija – Francuska (Lajpcig)
25. juna, 18.00 časova: Holandija – Austrija (Berlin)
25. juna, 18.00 časova: Francuska – Poljska (Dortmund)
Grupa E: Belgija, Slovačka, Rumunija, Ukrajina
17. juna, 15.00 časova: Rumunija – Ukrajina (Minhen)
17. juna, 18.00 časova: Belgija – Slovačka (Frankfurt)
21. juna, 15.00 časova: Slovačka – Ukrajina (Dizeldorf)
22. juna, 21.00 čas: Belgija – Rumunija (Keln)
26. juna, 18.00 časova: Slovačka – Rumunija (Frankfurt)
26. juna, 18.00 časova: Ukrajina – Belgija (Štutgart)
Grupa F: Turska, Gruzija, Portugal, Češka
18. juna, 18.00 časova: Turska – Gruzija (Dortmund)
18. juna, 21.00 čas: Portugal – Češka (Lajpcig)
22. juna, 15.00 časova: Gruzija – Češka (Hamburg)
22. juna, 18.00 časova: Turska – Portugal (Dortmund)
26. juna, 21.00 čas: Gruzija – Portugal (Gelzenkirhen)
26. juna, 21.00 čas: Češka – Turska (Hamburg)
Osmina finala
30. juna, 21.00 čas: B1 – A3/D3/E3/F3 (OF1, Keln)
29. juna, 21.00 čas: A1 – C2 (OF2, Dortmund)
1. jula, 21.00 čas: F1 – A3/B3/C3 (OF3, Frankfurt)
1. jula, 18.00 časova: D2 – E2 (OF4, Dizeldorf)
2. jula, 18.00 časova: E1 – A3/B3/C3/D3 (OF5, Minhen)
2. jula, 21.00 čas: D1 – F2 (OF6, Lajpcig)
30. jula, 18.00 časova: C1 – D3/E3/F3 (OF7, Gelzenkirhen)
29. jula, 18.00 časova: A2 – B2 (OF8, Berlin)
Četvrtfinale
5. jula, 18.00 časova: OF1 – OF2 (ČF1. Štutgart)
5. jula, 21.00 čas: OF3 – OF4 (ČF2, Hamburg)
6. jula, 21.00 čas: OF5 – OF6 (ČF3, Berlin)
6. jula, 18.00 časova: OF7 – OF8 (ČF4, Dizeldorf)
Polufinale
9. jula, 21.00 čas: ČF1 – ČF2 (PF1, Minhen)
10. jula, 21.00 čas: ČF3 – ČF4 (PF2, Dortmund)
Finale
14. jula, 21.00 čas: PF1 – PF2 (Berlin)
Izvor fotografije: X