Laktasi Ljubic

LAKTAŠI OPRAVDALI ULOGU FAVORITA
Krupa jesenji prvak

Laktaši AdmiralBet opravdali su ulogu favorita u meču protiv Ljubića i došli do nova tri boda u posljednjoj utakmici na domaćem terenu u prvom dijelu sezone.

Domaćin je napravio blic-krik u dva minuta. Runić je u 26. pogodio glavom za 1:0 poslije kornera Škorića, da bi već u narednom napadu, nakon kornera Amidžića, po lopti raspalio Škorić poslavši je u mrežu Mitrovića. Gosti su preko Ćetojevića u 77. minuti došli do gola koji im je ulio nadu da mogu do pozitivnog rezultata ali igrači domaćeg tima su priveli utakmicu kraju i na svoj konto dodali nova tri boda koja ih drže na visokoj trećoj poziciji.

Jesenje lovorike u Prvoj ligi Republike Srpske kolo prije zimske pauze pokupila je Krupa pobjedivši teže od očekivanog Drinu iz Zvornika 3:1. Tim iz kanjona Tijesno mučio se protiv žilavog protivnika ali je na kraju sa dva gola u zadnjoj četvrtini meča došao do tri boda koja su mu nakon nerješenog rezultata Slobode u Novom Gradu protiv Zvijezde 09 uz promašen kontraverzni penal u dubokoj sudijskoj nadoknadi donio šampionske lovorike.

U derbiju začelja Modriča je pobjedila Slobodu iz Mrkonjić Grada 3:1 i tako im prepustila fenjer i pokazala da će ove sezone ipak biti konkurentni u borbi za opstanak uprkos tome što su ih svi već bili otpisal zbog očajnog starta.